Listina z roku 1239
Stanětice
 Dnes je středa 22.05.2024, svátek má Emil
Stránky již shlédlo 1350586 lidí. Dnes 469 návštěvníků.

ČlánkyMyslivci z Úlíkova uspořádali tradiční předvánoční hon

Úlíkov - Myslivecké sdružení Úlíkovská hora pořádalo jako každoročně tradiční hon v okolí Oprechtic, Stanětic a Úlíkova.

Střelci a honci se již v ranních hodinách sešli na Úlíkově, kde je předseda s hospodářem mysliveckého sdružení přivítali a pohovořili o průběhu honu. Celkem byly připraveny tři leče a dohromady honci v revíru střelili dvacet kusů černé zvěře.

Hon byl ukončen slavnostním výřadem a poté se všichni odebrali do Oprechtické hospůdky, kde byly Josefem Voráčkem připraveny vepřové hody.

"Nechyběly ani výborné chodské koláče, které pro tuto příležitost již tradiční upekla Dana Weberová. Než začala volná zábava, proběhl ještě myslivecký soud, při kterém se probraly a potrestaly přestupky myslivců během honu," popsala Hana Hoffmannová. "Pak již zbývalo jen vyzdvihnout práci honců a psovodů, kteří byli při honu nepostradatelní. Poté následovala volná zábava pod taktovkou klatovské dechové skupiny Hubertka."

Nechyběla ani bohatá tombola. Zábava při příjemné hudbě a dobrém jídle se přehoupla přes půlnoc a protáhla se až do ranních hodin.

Hanka Hoffmannová - Domažlický deník

» Domažlický deník

vloženo: 31.12.2015  

 

Galerie

Myslivecká naháňka

Právě jste na stránce č. 1

Stanětické nej...

Kostel a socha sv. Kunhuty
Koupaliště
Dvůr
Škola
Víceúčelové zařízení
Listina z roku 1239
Prof. JUDr. Jiří Hoetzel
Jakub (Jack) Flor
Jiří Šlégl
Božena Němcová ve Staněticích
Hasičská kronika 1880 - 1961
Kronika obce 1925 - 1974

Odběr novinek | RSS | Mobilní verze | Přihlásit se | Mapa stránek

Stanětice ©