Listina z roku 1239
Stanětice
 Dnes je středa 24.07.2024, svátek má Kristýna
Stránky již shlédlo 1387884 lidí. Dnes 87 návštěvníků.

ČlánkyStanětičtí se radují, mají se kde bavit

Stanětice - Obyvatelé Stanětic neměli dvacet let místo, kde by se mohli scházet a společně se bavit. Teď si postavili "kulturáček".

Obyvatelé Stanětic si v pátek večer konečně společně připili pod svou vlastní střechou. Oslavovali otevření nového víceúčelového společenského zařízení, kterému ale nikdo neřekne jinak než "stanětický kulturáček". Občané vsi na Kdyňsku na podobné zařízení čekali dlouho.

"Pomalu dvacet let se tady lidé neměli kde scházet, ani hospoda tu není. Nálada a vztahy v obci tím trpěly," řekl Miroslav Jandečka, starosta Zahořan, pod které Stanětice spadají. "Věřím, že se to teď zlepší. Hlavně proto jsme "kulturáček" stavěli - aby se lidé dali dohromady, mohli se společně sejít, poznat se a pobavit, udělat si malou zábavu, pořádat přednášky, školení nebo si zahrát stolní tenis. Věřím, že to zlepší vztahy mezi obyvateli," dodal.

Z "kulturáčku" mají radost hlavně tamní hasiči, kteří se o jeho vybudování také zasloužili a kteří ho nyní budou opatrovat. Stanětický sbor má 45 členů, z toho téměř 20 dětí.

"Je to nádhera, konečně máme místo, kde můžeme pořádat výroční valné hromady, zábavy, kde se mohou školit mladí hasiči. "Kulturáček" nám vytrhl velký trn z paty," prohlásil starosta hasičů Václav Šimánek.

"Kulturáček" vznikl přestavbou starého obchodu. Rozsáhlé úpravy budovy včetně náročných a komplikovaných prací ve sklepení vyšly na necelé tři miliony korun včetně vybavení. Přes milion by měla pokrýt dotace ze Státního zemědělského a intervenčního fondu.Domažlický deník - Stanislav Šebek

» Domažlický deník - galerie

vloženo: 12.11.2012  

 

Stanětické nej...

Kostel a socha sv. Kunhuty
Koupaliště
Dvůr
Škola
Víceúčelové zařízení
Listina z roku 1239
Prof. JUDr. Jiří Hoetzel
Jakub (Jack) Flor
Jiří Šlégl
Božena Němcová ve Staněticích
Hasičská kronika 1880 - 1961
Kronika obce 1925 - 1974

Odběr novinek | RSS | Mobilní verze | Přihlásit se | Mapa stránek

Stanětice ©