Listina z roku 1239
Stanětice
 Dnes je úterý 26.10.2021, svátek má Erik
Stránky již shlédlo 1054503 lidí. Dnes 69 návštěvníků.

ČlánkyRadoval se Zdeněk Sloup ze Stanětic

Pelechy/ Za účasti devíti střelců uspořádali na střelnici na Pelechách členové MS Jestřáb Tlumačov závod ve střelbě na brokovou baterii.
"Střílelo se 2 x 15 terčů.

Vzhledem k tomu, že téhož dne probíhal také střelecký závod v Mnichově u Poběžovic, byla účast závodníků menší než v předešlých letech. Celkem se tedy zúčastnila necelá desítka střelců," prozradil jeden z účastníků a nakonec bronzový Ladislav Majoroš z pořádajícího Mysliveckého sdružení Jestřáb Tlumačov.
Na prvním místě skončil Zdeněk Sloup ze Stanětic, který nastřílel 27 terčů ze třiceti možných.
O druhé a třetí místo se podělili střelci Jiří Steinbach z Domažlic a Ladislav Majoroš, hájící barvy místního mysliveckého sdružení, kteří měli shodný nástřel, a to třiadvacet terčů. Vzhledem k tomu, že Majoroš ve druhé položce chybil poslední terč, připravil se tak o druhé místo, na něž vystoupal výše jmenovaný Steinbach.
"Počasí nám přálo, škoda jen, že bylo tak málo závodících střelců. V přístím roce se budeme snažit pořádat střelecké soutěže raději v neděli, vzhledem k velké popularitě tohoto sportu, aby nedocházelo ke shodě termínů se závody v jiných lokalitách. Touto cestou děkujeme všem za účast," dodal Majoroš s tím, že každý ze závodníků si odnesl hodnotnou cenu a na první tři nejlepší čekaly tři krásné poháry.

Karel Fait - Týdenník Domažlicko

» Článek

vloženo: 10.9.2008  

 

Stanětické nej...

Kostel a socha sv. Kunhuty
Koupaliště
Dvůr
Škola
Víceúčelové zařízení
Listina z roku 1239
Prof. JUDr. Jiří Hoetzel
Jakub (Jack) Flor
Jiří Šlégl
Božena Němcová ve Staněticích
Hasičská kronika 1880 - 1961
Kronika obce 1925 - 1974

Odběr novinek | RSS | Mobilní verze | Přihlásit se | Mapa stránek

Stanětice ©