Listina z roku 1239
Stanětice
 Dnes je úterý 23.07.2024, svátek má Libor
Stránky již shlédlo 1387489 lidí. Dnes 440 návštěvníků.

ČlánkyTradiční pouťový víkend ve Staněticích

Stanětice/ Vše začalo v pátek. Hned po ránu brigádníci, kteří pracují na obecním úřadě v Zahořanech, s Miroslavem Šreinerem a Josefem Vaitem postavili stan u místního koupaliště na určeném prostoru, kde se také všechny plánované akce konaly.

V podvečerních hodinách už se na rožni opékalo prase, které zajistili místní hasiči, kteří řídili také celý program po všechny tři dny. Večer se pak představila skupina BONA VIA, jejíž kapelník Josef Haas je stanětickým občanem, a proto hráli všem přítomným s dobrovolným finančním příspěvkem k tanci i poslechu. Následující den v odpoledních hodinách začal turnaj v nohejbalu, kde se utkalo mezi sebou devět družstev. Na první příčce se zde umístilo družstvo z Mrákova a Stanětice obsadily šesté místo. V podvečer skupina Nameless přilákala na parket všechny, kdo mají rádi rockovou hudbu a omladina z Hříchovic opouštěla Stanětice až za ranního kokrhání.
Pouťová neděle začala už pro děti hned od časných ranních hodin, protože už na ně na návsi čekaly houpačky a kolotoče, kterým se i přes velké horko nedalo odolat. Myslelo se zde na všechny věkové kategorie. Odpoledne si i fanouškové dechové hudby Dupalky přišli na své. Celý víkend byl dosti náročný, hlavně pro ženy, které ještě doma chystaly pohoštění pro své známé a příbuzné.

Čtenář - reportér Hana Hoffmannová - Domažlický deník

» Článek

vloženo: 21.7.2007  

 

Stanětické nej...

Kostel a socha sv. Kunhuty
Koupaliště
Dvůr
Škola
Víceúčelové zařízení
Listina z roku 1239
Prof. JUDr. Jiří Hoetzel
Jakub (Jack) Flor
Jiří Šlégl
Božena Němcová ve Staněticích
Hasičská kronika 1880 - 1961
Kronika obce 1925 - 1974

Odběr novinek | RSS | Mobilní verze | Přihlásit se | Mapa stránek

Stanětice ©